Preskocit navigáciu


VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
November 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Raketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiach


Raketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiach
Príslušníci štábu a obväziska raketometného oddielu (rmo) absolvovali v dňoch 23. – 24. mája v priestoroch rožňavských kasárni vševojskový výcvik podľa programov základných bojových zručností (ZBZ) vojaka a malej skupiny. 
 Išlo v poradí o prvý tohtoročný cyklus výcviku a preskúšania tohto zamerania, pričom jeho hlavným cieľom bolo zvyšovanie komplexnej pripravenosti a vycvičenosti profesionálnych vojakov oddielu. Nemenej dôležitou úlohou bolo dosiahnutie jednotného vykonávania výcviku a jeho hodnotenia v rámci nasaditeľnosti vojakov do národného a medzinárodného krízového manažmentu.
Počas dopoludňajších cyklov dvoch dní, na ktoré dohliadali odborní náčelníci a garanti za jednotlivé oblasti prípravy, si cvičiaci preverili svoje fyzické a psychické schopnosti v taktickej, streleckej a ženijnej prípravy, radiačnej, chemickej a biologickej ochrany a poradovej a spojovacej prípravy. Cvičiaci sa precičili aj vo vojenskej topografii a zdravotníckej príprave.
Práve prísnym dodržiavaním bezpečnostných predpisov, postupov a v neposlednom rade kvalitne odvedenou prípravou tohto výcviku zo strany odborných náčelníkov a garantov boli všetky ciele cvičenia splnené.

Raketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiachRaketometný oddiel absolvoval výcvik v základných bojových zručnostiach

Autor: por. Ing. Martin Šurin - Dátum: 24.05.2013
Čítanosť: 8242
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share